Dětský pěvecký sbor

sbor

Dětský pěvecký sbor byl na naší škole založen ve školním roce 2015/2016. Vznikl zejména proto, aby vyplnil mezeru v nabídce souborů naší školy tak, aby se mohli do společného "hraní si" zapojit i ti, kteří se nemohou uplatnit v lidové muzice, "keltech", nebo orchestru. Tedy nejčastěji klavíristé, tanečníci, případně výtvarníci, kteří si rádi zazpívají, ale sami se tak trochu bojí:)  Navštěvují jej  také žáci pěveckého oddělení, pro které je sborové zpívání dobrou průpravou k rozvoji jejich harmonického a tonálního cítění a připravuje je na hodiny komorního zpěvu, kde se již předpokládá, že udrží svůj hlas samostatně.

Náš repertoár je zatím skromný a tvoří jej  lidové písně a populární melodie v tříhlasé, nebo čtyřhlasé úpravě s doprovodem klavíru, či  a capella. Zazpívali jsme si ovšem už také s naším školním orchestrem a rádi bychom v této spolupráci pokračovali:)

Ve školním roce 2017/2018 - 2023/2024 byla činnost pěveckého sboru přerušena.

natáčení CD březen 2011