ZUŠ Taussigova Praha

V roce 2002 se stala naší spřátelenou školou pražská ZUŠ v Taussigově ulici v Praze 8 Ďáblicích.

Společně pořádáme různé koncerty a setkání.

• 2002/2003 "Bachovský koncert" v barokním sále Konzervatoře J. Deyla v Praze
  • IX. festival Libeňské jaro mladých (festival pražských základních uměleckých škol
  • 2004/2005 společný koncert pedagogů obou škol v nově zrekonstruovaném sále v Praze
  •  koncert dětské lidové muziky Osminky v sále ZUŠ J. S. Bacha v Dobřanech
  •  2005/2006 koncert dobřanských žáků v sále pražské školy
  •  koncert dětského pěveckého sboru Fringilla v sále naší ZUŠ

Po vzoru dětské lidového muziky  "Osminka" jsme založili i na naší škole dětský folklórní soubor.

• 2006/2007 společný koncert obou lidových muzik
  • 2007/2008   Bachovský koncert v kostele sv. Petra na Praze 1
  • výročí naší školy - 60 let -  společný koncert v Rudém salónku Plzeňského Prazdroje
  • 2008/2009 Bachovské koncert v kostele sv. Petra (podzim, jaro)
  • společný koncert obou škol v budově pražské ZUŠ
  • setkání  v celostátním kole Národní soutěže souboru lidových muzik v Kyjově
  • 2011/2012  společné setkání obou partnerských škol v Praze  v sále B. Martinů při příležitosti oslav 65. výročí naší školy (pěvecký sbor Fringilla)
  • 2012/2013  společné setkání  obou  škol v  Praze při příležitosti oslav 60. výročí založení pražské ZUŠ Taussigova 1150 (sál školy)
  • 2014/2015  společný koncert lidové muziky Vozembach a  Osminka v Dobřanech
  • setkání v ústředním kole Národní soutěže  lidovým souborů, tentokrát v Mikulově
  • 2015/2016 - setkání při oslavách 10. narozenin Vozembachu v Dobřanech
  •  účast lidové muziky Vozembach na festivalu Zahrada v Praze (pořadatel Osminka).
  • 2022/2023 - oslavy 70. výročí založení ZUŠ Taussigova, společný koncert v sále Pražské konzervatoře (sólisté, komorní hra a smyčcový orchestr z pražské ZUŠ)
  • 2023/2024 - Společný koncert (sólisté i komorní hra) v Dobřanech

Obě školy umožňují hostujícím žákům ubytování ve svých prostorách. Naše děti mají možnost poznávat krásy hlavního města (České muzeum hudby, AMU, Rudolfinum, Týnský chrám......) a děti z Prahy se mohou seznámit s malebností Plzeňského kraje.

Chodské 2019