Menu
Základní umělecká školaJ. S. Bacha Dobřany

Stříbrný skřivánek zpívá v Dobřanech

Málková, Vlahačová

Gratulujeme:
K. Málková - 2. místo

Málková, Vlahačová

S prvními jarními dny se již tradičně v Karlových Varech koná celostátní pěvecká soutěž Karlovarský Skřivánek, která ve třech dnech hostí malé i větší zpěváky ve věku od 7 do 15 let. Soutěž probíhá v pěti kategoriích, dvě  (A1, B) jsou určeny dětem, které zpěv nestudují a do soutěže je přihlásí vyučující hudební výchovy na jejich základní škole. Ostatní tři kategorie (A2, C1, C2) patří dětem, které se zpěvu věnují na ZUŠ.

Naši žáci se této soutěže úspěšně účastní pravidelně a my máme velkou radost, že i z 26. ročníku soutěže si vezeme pomyslnou medaili. V kategorii C2 - populární zpěv, která byla letos nejpočetnější, si ve velké konkurenci 35 soutěžících z celé ČR vyzpívala 2. cenu Kristýna Málková. Gratulujeme!

Pro Týnku to byla zároveň poslední soutěž po vlajkou naší školy, protože v lednu úspěšně složila příjímací zkoušky na obor Muzikál konzervatoře v Plzni.

Tento školní rok byla také vybrána do projektu MenART, který zaštiťuje fond pěvkyně Magdaleny Kožené a je určen nadaným žákům ZUŠ a jejich pedagogům. Týnka tak má možnost na sobě pracovat s Radkou Fišarovou, která vede obor Muzikál. Svou účast v MenARTU letos vyvrcholí slavnostním koncertem v rámci mezinárodního festivalu Americké jaro, který se koná v Praze, 21.5. od 18.00 v kulturním centru DOX+.

Veliké poděkování patří pí učitelce Mgr. Kláře Vlahačové Kartákové, která se Týnce věnovala od úplného začátku na naší škole a také rodičům, kteří Týnku podporují.

Studium na naší škole zakončí letos absolventským koncertem 14. června 2022, od 18.00 v sále ZUŠ J. S. Bacha. Přijďte se osobně přesvědčit, jak to Týnce zpívá. Těšíme se na vás.

Jan Vozár
ředitel ZUŠ J. S. Bacha Dobřany
Datum vložení: 23. 3. 2022 11:35
Datum poslední aktualizace: 29. 3. 2022 15:07
Autor: Správce Webu

… ten hraje na housle, ta zpívá vesele,
ten krásně maluje a ta zas tancuje, ten umí to a ta zas tohle …
… a všichni dohromady zvládnem' ještě víc!

Kalendář

Facebook

facebook

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

DPS Loudů - r. 2006, 40. výročí Klubu důchodců

Bachovská cesta

Bachovská cesta