Žáci ZUŠ úspěšně uvedli premiéru keltské pohádky Milana Karpíška

Jamiho nevěsta

Žáci ZUŠ úspěšně uvedli premiéru keltské pohádky Milana Karpíška

Začátek jara a zároveň svátek sv. Patrika oslavili a divákům zpříjemnili žáci ZUŠ J. S. Bacha uvedením premiéry irské svatojánské pohádky "Jamieho nevěsta" v dobřanském Káčku. Velký dík patří skladateli, muzikantovi, scénáristovi a zároveň jejich lektorovi Milanu Karpíškovi, který jim ji napsal přímo "na tělo". Její předvedení bylo zúročením a vyústěním půlroční společné práce na tomto radostném mezioborovém projektu. Na poutavé hudební dramatizaci plné kouzelných scén a písní se podílela skupina žáků z literárně dramatického oboru pod vedením Kateřiny Vinické a keltská kapela Dé Domhnaigh pod vedením Evy Šustrové, Libuše Telešnukové a Lukáše Palkosky. Na výtvarném ztvárnění pak spolupracovala Ivana Vyhnalová. Ještě týž den dopoledne před večerní veřejnou premiérou mohl celý tým potěšit pohádkou děti z MŠ a z 1. a 2. tříd ZŠ.

Eva Šustrová, učitelka ZUŠ J. S. Bacha Dobřany

Jamiho nevěsta

Datum vložení: 21. 3. 2022 4:31
Datum poslední aktualizace: 20. 4. 2022 5:42