Akordeonisté slavili úspěchy na mezinárodní soutěži v Německu

společné foto - Klingenthal

Gratulujeme:
M. Chodl (akordeon) - 1. místo
P. Wagnerová (housle), Martin Chodl (akordeon) - 3. místo
N. Šnebergerová (akordeon) - 5. místo
D. Holá (akordeon) - 5. místo

společné foto - Klingenthal

Akordeonisté slavili úspěchy na mezinárodní soutěži v Německu

5.–6. března 2022 se konal jubilejní 50. ročník mezinárodní akordeonové soutěže

,,Kleine tage der harmonika,, v německém Klingenthalu. Po dvouleté pauze kvůli celosvětové pandemii jsme si tak mohli na živo vyslechnout vynikající výkony mladých nadějných muzikantů z Německa a České republiky. Klingenthal je město s velikou hudební tradicí a akordeony pod světovou značkou Weltmeister se zde vyrábějí už od roku 1852. Soutěž probíhala ve dvou sálech, kde hodnotila výkony pětičlenná porota. Soutěžící obdržel dvě výsledné známky, za volný program a za povinné skladby, které jsou pro každý ročník soutěže jiné.

Naši základní uměleckou školu a město Dobřany reprezentovali: Nikol Šnebergerová, která v kategorii 1a obsadila páté místo, Daniela Holá získala v kategorii 2 také páté místo. Asi největším úspěchem byla dvě umístění na stupních vítězů: smíšené duo Martin Chodl (akordeon) a Pavlína Wagnerová (housle) obsadili v kategorii 1K třetí místo. Pomyslnou třešničkou na dortu bylo první místo pro Martina Chodla, který obdržel od poroty 23,81 bodů z možných 25 bodů a stal se tak druhým nejlépe hodnoceným soutěžícím napříč všemi sólovými kategoriemi.

Naši akordeonisté se ještě do konce školního roku chystají na soutěže u nás i v zahraničí. Plzeňský akordeon, Mezinárodní soutěž Malborghetto (Itálie), Pula (Chorvatsko ) a hlavně na celostátní akordeonovou soutěž ,,Dobřany 2022,, která se bude konat od 10.–12. června 2022.
Petr Vacek

učitel ZUŠ J. S. Bacha Dobřany

Datum vložení: 22. 3. 2022 17:37
Datum poslední aktualizace: 29. 3. 2022 15:10