ZUŠ PRAHA 8 - TAUSSIGOVA 1150

V roce 2002 se stala naší spřátelenou školou pražská ZUŠ v Taussigově ulici v Praze 8 Ďáblicích.

Společně jsme uspořádali několik setkání a koncertů. V roce 2002/2003 to byl "Bachovský koncert" v barokním sále Konzervatoře J. Deyla v Praze. Hostovali jsme na IX. festivalu Libeňské jaro mladých (festival pražských základních uměleckých škol).

V roce 2004/2005 proběhl společný koncert pedagogů obou škol v nově zrekonstruovaném sále v Praze a koncert dětské lidové muziky Osminky v sále ZUŠ J. S. Bacha v Dobřanech.

V roce 2005/2006 se uskutečnil koncert dobřanských žáků v sále pražské školy a koncert dětského pěveckého sboru Fringilla v sále naší ZUŠ.

Po vzoru dětské lidového muziky  "Osminka" jsme založili i na naší škole dětský folklórní soubor a v témže roce 2006/2007 podnikli v Praze společný koncert obou lidových muzik.

V roce 2007/2008  jsme se sešli na Bachovském koncertu v kostele sv. Petra na Praze 1.  Výročí naší školy - 60 let -  jsme  společně slavili  v Rudém salónku Plzeňského Prazdroje.

Ve školním roce 2008/2009 jsme se setkali dvakrát  na Bachovských koncertech v kostele sv. Petra (podzim, jaro)a  společném koncertu obou škol v budově pražské ZUŠ. Se svými kamarády z lidové muziky Osminka jsme se setkali v celostátním kole Národní soutěže souboru lidových muzik v Kyjově.

V roce 2009/2010 a 2010/2011 se nekonala  žádná výměnná akce.

Ve školním roce 2011/2012 proběhlo společné setkání našich obou partnerských škol v hlavním městě Praze při příležitosti oslav 65. výročí naší školy. Koncert se konal v sále B. Martinů na Malostranském náměstí. Pražská škola vystoupila v programu se svým dětským pěveckým sborem Fringilla.

Ve  školním roce 2012/2013 se uskutečnilo společné setkání našich obou partnerských škol v hlavním městě Praze při příležitosti oslav 60. výročí založení pražské ZUŠ Taussigova 1150. Společné vystoupení se konalo v sále školy a vystoupili na něm vybraní žáci.

Rok 2013/2014

Ve školním roce 2014/2015 proběhl společný koncert žáků v naší škole. Opět jsme se setkali (lidové muziky Vozembach a  Osminka) v ústředním kole Národní soutěže  lidovým souborů, tentokrát v Mikulově.

Obě školy umožňují hostujícím žákům ubytování ve svých prostorách. Naše děti mají možnost poznávat krásy hlavního města (České muzeum hudby, AMU, Rudolfinum, Týnský chrám......) a děti z Prahy se mohou seznámit s malebností Plzeňského kraje.